Kelionė pradedama nuo kopomis ir autentiškais nameliais garsėjančios Nidos, tęsiasi per raibuliuojančias Kuršių marias į Nemuno deltą, ir Minijos upe iki mažąja Lietuvos Venecija vadinamo etnografinio Mingės kaimo, o nuo jo autobusu iki Ventės rago.

Mingės (arba Minijos) kaimas unikalus tuo, jog yra įsikūręs abiejuose upės krantuose. Taigi vienintelė šio kaimelio gatvė yra upė, o susisiekimo priemonė tarp kaimynų  – valtis. 

Prisišvartavus prie vienos iš Mingės sodybų, pakviesime pasivaišinti tradiciniu žuvies patiekalų pikniku. Rūkyta žuvimi bei žuvienės sriuba, išvirta iš vietinių žvejų pagautos žuvies, mėgausitės daržovių asorti. Aplankius Mingės muziejų ir pasimėgavus tradicinėmis vaišėmis – autobusu keliausite į Ventės ragą, aplankysite pačiame rago smaigalyje įkurtą Ornitologijos stotį. Galėsite užlipti į 1863 m. statytą vieną iš septynių Lietuvos švyturių – Ventės švyturį, ir gėrėtis nuostabiais Kuršių marių, Kuršių nerijos, Rusnės salos vaizdais.

Grįžę autobusu atgal į žymųjį kaimą, sėsite atgal į laivą ir plauksite atgal į Nidą lydimi žuvėdrų ir grožėdamiesi horizonte baltuojančiomis smėlio kopomis.

Trukmė: 6 valandos

Kaina asmeniui 60 Eur.

Į kainą įskaičiuota laivo nuoma, kapitono (arba audio) pasakojimas plaukimo metu, žuvienės piknikas Mingėje su apsilankymu Mingės muziejuje ir autobuso nuoma.