Kiekviena Jūsų kelionė gali būti skirtinga, net jeigu ne pirmą kartą plaukiate tuo pačiu maršrutu ar lankotės tose pačiose vietose. Siūlome pažinti mažosios Lietuvos kraštą – nuo smagių etnografinių žaidimų iki senojo laikmečio degustacijų. Užsiėmimai gali būti vykdomi kelionės metu laive arba išlipus krante, kur pasiūlysime Jums ne tik užsiėmimų, bet ir aktyvių pramogų ir žinoma užsukti pavalgyti .

Laive vykdomos edukacijos

Edukacijos  „Vėtrungių gamyba“  metu būsite supažindinti su kuršių vėtrungių ir kurėnų  istorija, simbolių bei spalvų reikšmėmis, gamybos procesu. Kuršių vėtrungė – istorinės vėtrungės, kuriomis buvo žymimi ir puošiami Kuršių marių pakrančių gyvenviečių žvejų laivai – kurėnai.  Užsiėmimo metu kiekvienas gausite po medinį vėtrungėlės maketą su magnetu, jį dekoruosite savo norimomis spalvomis, kuriose atspindės jūsų kūrybiškumas ir nuotaika. Šis unikalus suvenyras įdomi dovana artimui ar sau pačiam.  

„Vytinių juostų pynimas“ –  tai užsiėmimas su etnologe, kuri supažindins su juostų spalvomis, raštais, simbolika, pritaikymu kasdieniniame gyvenime. Tautinių juostų raštai mus pasiekė iš gilios senovės, tai protėvių laiškai mums apie papročius, tradicijas ir grožio sampratą. Etnologė papasakos apie tradicines tautines lietuvių juostas, jų rūšis, audimo būdus ir paskirtį.  O Jūs plaukdami ir klausydamiesi, nusipinsite sau laimės juostą.

Edukacijos vykdomos krante

„Mergvakario vilionės“ – programa pritaikyta šiuolaikinei nuotakai, tačiau naudojant senovines apeigas, žaidimus, pateikiama su gero humoro doze. Gyvenimo patirtį su savimi besinešiojanti, visokių monų ir gudrybių prikaupusi Išmintingoji tetulė merginoms pasakoja, o nuotaką mokina, kaip santuokinio gyvenimo smulkmenas paversti smaguriavimu.  Ypatingų užduočių pagalba nuotaka sužinos senovinius mokymus, įvaldys kitas subtilybes apie: santuokinį gyvenimą, vyro nuglostymo burtus, šeimos biudžetą, grožio paslaptis, vaikų auginimą.

„Atgal į praeitį per Kuršių marias“ – ar įdomu koks gyvenimas virė Neringoje prieš šimtus metų? Šioje kelionėje Jūs interaktyviai pažinsite Kuršių Nerijos istoriją: ne tik pamatysite legendą, bet taip pat ir tapsite jos dalimi. Susipažinsite ir išmėginsite pagrindines krašto profesijas, mokysitės susikalbėti su vietiniais, kursite meną iš kopų smėlio, o svarbiausia – pasitikrinsite ar mokate linksmintis, kaip dera šiame krašte!

 „Piemenėlių žaidimai“ – smagūs žaidimai paaugliams ir suaugusiesiems, reikalaujantys greitumo, miklumo, net ir jėgos, akies ir rankos taiklumo, ritmo pajautimo. Vaišinimas šiam kraštui būdingu kulinariniu patiekalu čirviniais blynais, keptais lauko sąlygomis.

Etno žaidimai su degustacija

Tai pamario kraštui būdingų valgių degustacija su Šilutės krašto etnografe, kuri tarmiškai papasakos apie ypatingus papročius ir įsuks į smagius etno žaidimus. Ragausite naminio punšo, kafijos ir pyrago.

Lietuviškų vynų degustacija laive arba krante

Pamario krašto vyndariai supažindins su lietuviškomis vyndarystės tradicijomis – vyno keliu Lietuvoje. Lietuvių vyndariai dažniausiai gamina uogų vyną iš juodųjų serbentų, vyšnių, obuolių, agrastų, svarainių. Degustuosite 6 rūšių vyną, skanausite brandintus sūrius, alyvuoges, ypatingas užtepėles.