Etno edukacijos plaukiant laivu

Vėtrungės – magneto dažymas

Kuršių vėtrungė – istorinės vėtrungės, kuriomis buvo žymimi ir puošiami Kuršių marių pakrančių gyvenviečių žvejų laivai – kurėnai. Edukacijos metu būsite supažindinti su kuršių vėtrungių ir kurėnų  istorija, simbolių bei spalvų reikšmėmis, gamybos procesu. Užsiėmimo metu kiekvienas gausite po medinį vėtrungėlės maketą su magnetu, jį dekoruosite savo norimomis spalvomis, kuriose atspindės jūsų kūrybiškumas ir nuotaika. Šis unikalus suvenyras įdomi dovana artimui ar sau pačiam.  Edukacijos trukmė: iki 2 val

Vytinių juostų pynimas

Lietuvių tradicines tautines juostas, jų rūšis, juostų audimo būdus ir paskirtį. Tautinių juostų raštai mus

pasiekė iš gilios senovės, tai protėvių laiškai mums apie papročius, tradicijas ir grožio sampratą.

Neatsitiktinai jie vadinami raštais, nes jais ir juose užrašyta svarbi informacija. Juostas naudojo įvairiose apeigose: gimusį kūdikį apjuosdavo juosta, sukaktuvininką sveikiname apjuosdami gražia

tautine juosta, vaikinai juostas naudojo vietoj diržų, merginos rišdavosi ant juosmens, rankų.

Edukacijoje sužinosime juostų, spalvas, raštus, simbolika, pritaikymu kasdieniniame gyvenime, nusipinsime juostą. Edukacijos trukmė 1 val.

Etno edukacijos krante

“Mergavkario vilionės”

Programa pritaikyta šiuolaikinei nuotakai, tačiau naudojant senovines apeigas, žaidimus, pateikiama su gero humoro doze. Galimos veiklos: šmaikščių dainų dainavimas, būrimas, šėliojimai žaidžiant, etnografinių vaišių gaminimas (magiška virtuvė) bei stalo padengimas ir šeimynos susodinimas, užburtos arbatos darymas ir gėrimas, plaukų sruogos magija, magišką vytinę juostą austi ir pirties paslaptis išmanyti, amuletus gaminti. Gyvenimo patirtį su savimi besinešiojanti, visokių monų ir gudrybių prikaupusi Išmintingoji tetulė merginoms pasakoja, o nuotaką mokina, kaip santuokinio gyvenimo smulkmenas paversti smaguriavimu.  Ypatingų užduočių pagalba nuotaka sužinos senovinius mokymus, įvaldys kitas subtilybes apie: santuokinį gyvenimą, vyro nuglostymo burtus, šeimos biudžetą, grožio paslaptis, vaikų auginimą. Edukacinės programos trukmė – apie 2 val.

Senoviniai piemenukų žaidimai

Smagūs žaidimai paaugliams ir suaugusiesiems, reikalaujantys greitumo, miklumo, net ir jėgos, akies ir

rankos taiklumo, ritmo pajautimo. Vaišinimas šiam kraštui būdingu kulinariniu patiekalu čirviniais blynais, keptais lauko sąlygomis.

Edukacinės programos trukmė 1 val.

Etnografiniai žaidimai ir degustacija

Tai 1-1,5 val. trukmės programa kvies išbandyti etnografinius žaidimus, pasiūlysime kafijos, pyrago ir punšo degustaciją.  Visus užsiėmimus veda ilgametę patirtį turinti edukologė, kuri šiai edukacijai suteiks žavesio kalbėdama tarmiškai.

Atgal į praeitį per kuršių marias

Ar įdomu koks gyvenimas virė Neringoje prieš šimtus metų? Tad plaukiame atgal į praeitį! Šioje kelionėje Jūs interaktyviai pažinsite Kuršių Nerijos istoriją: ne tik pamatysite legendą, bet taip pat ir tapsite jos dalimi. Susipažinsite ir išmėginsite pagrindines krašto profesijas, mokysitės susikalbėti su vietiniais, kursite meną iš kopų smėlio, o svarbiausia – pasitikrinsite ar mokate linksmintis, kaip dera šiame krašte!